Pár drobných postřehů k drážnímu Žaludovi

Předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Petr Žaluda se pochlubil časopisu Ekonom, že měsíčně dostává 500 tisíc korun hrubého a jeho náměstci do 400 tisíc. Dodal, že stejnou mzdu jako dnešní šéfové státních drah pobíralo i minulé vedení v čele s Josefem Bazalou.

Tato Žaludova tvrzení je třeba trochu poopravit. Měsíčně pobírá 565 tisíc korun. Půl miliónu představuje ředitelský plat, 65 tisíc pak činí přilepšení za post předsedy představenstva. Jeho předchůdce Bazala do konce roku 2007 pobíral 270 tisíc. Žaluda nastoupil do vedení ČD prvního února 2008.

Měsíční plat náměstků dosahuje 385 tisíc korun. Ti, kteří jsou ještě v představenstvu (je jich většina), pobírají navíc 50 tisíc. Celkem tedy jde o 435 tisíc. Jejich předchůdci v roce 2007 měsíčně dostávali 130 tisíc. Rozdíl je poměrně propastný.

Petr Žaluda je jako správný ředitel velkým propagátorem Českých drah. Na vylepšení image železnice najaly například herečku a zpěvačku Kateřinu Brožovou. Česká Marylin loni v únoru obdržela 250 tisíc za propagaci ČD, někdejší fotbalový génius Antonín Panenka 1 365 000 korun.
-mot-

Předcházející článek

Šéf UniCredit Bank a České bankovní asociace Kunert spolupracoval s StB, dokonce prolomil bankovní tajemství

Následující článek

Vedení ruského Lukoilu dnes jedná v pražském hotelu Four Seasons