První muž českého hazardu Milutin Perič transformuje skupinu Slot Group

Čtyři klíčové společnosti největší tuzemské hazardní skupiny Slot Group zaniknou. Týká se to firem El Rancho, Slot Game, Apex Play a Apex On-line. Budou koupeny matkou celého holdingu. Vypořádání bude představovat přesuny peněz v řádu milliard korun. Například jen Slot Game je oceněn na necelých 600 milionů korun. Tržní hodnota je ale výrazně vyšší.

Hazardní holding Slot Group Milutina a Aidy Peričových loni vybral od gamblerů v České republice, Polsku a na Slovensku rekordních 10,88 miliard korun. Výrazně si polepšil na klíčovém českém trhu, kde vyskočil o více než 700 milionů na 9,6 miliard korun. Historicky nejvyšší byla i EBITDA, která představovala 719 milionů. Za poslední tři roky v součtu přesáhla dvě miliardy. Jde o konsolidované údaje.

Skupina Slot Group se loni stala lídrem na rychle rostoucím trhu videoloterních terminálů. Její podíl na hrách, které povoluje české ministerstvo financí se zvýšil z 6,95 na 7,64 procent. Náskok před druhým Synot Tipem je už poměrně velký.

Holding Slot Group loni získal majoritu ve firmě Startip zlatého olympijského desetibojaře Roberta Změlíka. Vstoupil tak na vysoce konkurenční trh kursového sázení. Loni si pak pořídil loď. Přišla na necelých šedesát milionů korun. Lehce přes sto milionů zaplatil za společnosti Atenic a Ray Company.
-mot-

Slot Group – konsolidovaná EBITDA
2008 654 milionů Kč
2009 664 milionů Kč
2010 719 milionů Kč

Předcházející článek

Penta slupne dalších 39 lékáren, bude jich mít už 440

Následující článek

Hrozivý start AVG na NYSE, investoři zřejmě opravdu prostudovali rozvahu