Šéf fúzí a akvizic ČEZ Schmalz má firmu, která sídlí v pražské centrále J&T

Třiačtyřicetiletý Vladimír Schmalz patří mezi nejvýše postavené osoby v polostátním energetickém holdingu ČEZ. Je ředitelem klíčového úseku fúze a akvizice. Byl to právě on, kdo za ČEZ dohadoval řadu obchodů s finanční skupinou J&T – například společný nákup německé důlní a energetické firmy Mibrag nebo Elektráren Opatovice, včetně podílu v Pražské teplárenské.

Schmalz je také jediným vlastníkem společnosti Opifer. Minimálně devadesát procent firmy koupil od jedné z kyperských společností, které spadají pod skupinu J&T. Konkrétně jde o Altaneru Investments. Opifer zároveň sídlí v tuzemské centrále skupiny J&T. Vzhledem k citlivosti vztahů mezi ČEZ a J&T, je tato situace poněkud nešťastná a může vyvolávat řadu divokých spekulací.

Opifer vlastní domy, byty a pozemky v Praze a Špindlerově Mlýně. V roce 2008 Schmalz firmě půjčil 15,2 milionů korun. Šéf fúzí a akvizic je velmi dobrým obchodníkem. Dokonale využil opčního programu pro management ČEZ. Celkem 75 tisíc akcií nabyl za 18,26 milionů korun, prodat je dokázal za 79,2 milionů. Takové zhodnocení je mimořádně dobré. Poslední obchod uskutečnil před necelým měsícem.

Vzhledem k tomu, že ČEZ v dohledné době žádné významnější akvizice nechystá, Schmalz možná napne síly na další expanzi na nemovitostním trhu.
-mot-

Autor článku si nemyslí, že by obchody s J&T byly pro ČEZ nevýhodné. Spíš naopak.

Předcházející článek

Dneska to byl slušný masakr

Následující článek

J & T(atry)