Soud souhlasí, Penta definitivně získává vytunelovanou drátovnu Drumet

Tažení Penty sousedním Polskem zdárně pokračuje. Soud ve Włocławku dnes přijal a schválil její nabídku na zkrachovalou drátovnu Fabryka Lin i Drutu Drumet. Česko-slovenská investiční skupina za 120 milionů zlotých (kolem 710 milionů korun) získá největšího polského výrobce ocelových drátů a lan.

Drumet přestal vyrábět letos v únoru, kdy mu banky odmítly poskytnout další financování. Do té doby do něj nalily v přepočtu kolem dvou miliard korun. Padlá drátovna je přitom moderním podnikem s dobrým produktem a širokou bází odběratelů. Drumet nepřežil pravidelné nájezdy bývalého vlastníka Krzystofa Niezgody. Poznaňský byznysmen firmu prostě brutálně vytuneloval.

Niezgodovo počínání vyvalalo značné sociální napětí. Drumet přímo dává práci 850 lidem a ve 120 tisícovém Włocławku, rodišti protibolševického generála Antona Děnikina, je vůbec největším zaměstnavatelem. Pentu proto nečeká nic jednoduchého. Lidé v ní vidí zachránce a tudíž mají lehce nereálná očekávání. Město leží severně od středu Polska, zhruba dvě a půl hodiny od Varšavy a hodinu a půl od Poznaně.

Drumet předloni vyprodukoval 120 tisíc tun drátů a utržil v přepočtu kolem tří miliard korun. Penta počítá, že se produkce na tuto úroveň dostane během dvou let. Kromě kupní ceny ve výši 120 milionů zlotých, bude muset finanční skupina Drumetu poskytnout provozní kapitál v řádu nejméně desítek milionů.
-mot-

Předcházející článek

Pražská energetika bude nadělovat, J&T dostane 863,5 milionů

Následující článek

Komu skutečně patří 40 miliardová pohledávka za ČSOB