Tržní hodnota podílu Société Générale v Komerční bance dnes byla nižší něž kolik za něj Francouzi zaplatili v roce 2001

Letos to bude osm let, co převzala kontrolu nad Komerční bankou Société Générale. Privatizační tendr na prodej šedesáti procent v držení státu Francouze tehdy přišel na 40 miliard korun. Za jednu akcii banky zaplatili kolem 1750 korun.

Přestože Komerční banka včera oznámila rekordní zisk, její akcie propadly výrazně pod hranici 1700 korun. Hodnota peněžního ústavu tak klesla pod úroveň z poloviny roku 2001 (viděno francouzskýma očima).

Začátek dnešního obchodování na pražské burze nevypadal pro Komerční banku příliš dobře, její akcie se pohybovaly kolem 1630 korun. „Ztráta“ Société Générale dosahovala 2,75 miliard korun.*

Po desáté hodině došlo k obratu. Akcie Komerční banky začaly stoupat až k hranici 1740 korun. Vzestup přišel po vystoupení Herberta Stepice, šéfa rakouské Raiffeisen International. Sdělil, že banka za loňský rok vykáže vyšší zisk, než se dosud počítalo. Po jedenácté hodině KB propadla na úroveň 1700 korun. O půl hodiny zase překročila 1800 korun. Po patnácté hodině už stály 1850. Ve čtyři hodiny odpoledne skončily na 1795 korunách.

-mot-

*) Dividendy v tomto případě nejsou brány v potaz.

Předcházející článek

Na celém světě je už jenom jedna burza, která se letos propadla více než pražská

Následující článek

Roztomilý dinosaurus číslo II.