Tůma v Eichlerově bytě předvedl, že pro řízení Prahy nemá ty správné kompetence

Zdeněk Tůma oplývá mnoha dovednostmi. Jedna ale ční nade všechny – na jasně položenou otázku, která se týká nepříjemného thema, téměř nikdy neodpoví tak, aby se tazatel něco konkrétního dozvěděl. Podobně si počínal na fundraisingové večeři, kterou pro něj minulý týden pořádali Gabriel Eichler a Petr Kováč.

Účastníci se například ptali, co udělá s odporným a tuze smradlavým místem, které lidé znají pod označením Václavské náměstí, jak si poradí s korupcí na magistrátě a v dopravním podniku, jak se postaví k dopravní situaci na území hlavního města. Tůma se v bezobsažných odpovědích zmohl pouze na sdělení, že na magistrát přivede pět, šest lidí, kteří toto změní. „Byl slabý, neví, která bije. Byla to ztráta času. Absolutně neschopný. Asi slušný, ale úplně mimo,“ asi tak by se dalo nejvýstižněji označit Tůmovo expozé.

U východu z Eichlerova bytu čekala na účastníky večeře obálka s darovací smlouvou. Tůma na ni upozornil ve svém závěrečném vystoupení. Pokud se budou potencionální sponzoři řídit pouze a jen Tůmovým výkonem, příliš peněz exguvernér ČNB nevybere.

A proč vlastně večeře proběhla? Tůma se dostal do rozepře s Miroslavem Kalouskem. Ministr financí a skutečný vládce TOP 09 začal, zřejmě bez Tůmova vědomí, jednat o rozdělení pozic a sfér vlivu na pražském magistrátě. Tůma se to dozvěděl a „naběhl“ na Kalouska. Výsledek se dostavil bleskově – Tůma se ocitl bez peněz z ústředí TOP 09. Večeře u Eichlera byla jednou z možností, jak si zajistit další zdroje a také nezávislost na predátorovi z Bechyně.
-mot-

Předcházející článek

Bravo, ministře Víte Bárto. Myslíte to vážně nebo si jen kryjete záda?

Následující článek

Wall Street: Money never sleeps. Již tento čtvrtek