Vítkův realitní holding loni vydělal 1,7 miliardy korun po zdanění

Developerská a realitní skupina Czech Property Investments kontrolovaná „nemajetným“ multimiliardářem Radovanem Vítkem loni vykázala konsolidovaný zisk po zdanění ve výši 1,66 miliard korun. Aktiva se přiblížila těsně pod hranici 25 miliard korun. Mezi klíčové majetky holdingu Czech Property Investments (CPI) ke konci roku 2008 patřilo 10 355 bytů, hotelová skupina s více než sedmi tisíci lůžky, přes dva miliony metrů čtverečních pozemků a v přes 73 tisíc m2 obchodních ploch. CPI vlastní v České republice a na Slovensku deset Albert hypermarketů, tři Teska a jeden Interspar.

CPI, která dnes zastřešuje kolem sedmdesáti firem, za poslední čtyři roky v souhrnu vydělala 6,5 miliard korun čistého. Rekordní byl rok 2007, kdy zisk po zdanění dosáhl téměř 3,8 miliard korun. Výsledek byl ovlivněn zúčtováním negativního goodwillu do ostatních vynosů. Největší úvěrující bankou skupiny je s více než dvěma miliardami korun poskytnutých dlouhodobých půjček Raiffeisenbank. Vlastníky CPI jsou se zhruba padesáti procenty Radovan Vítek, Charles Joory má 35 procent a Alain Charbit drží 15 procent. Vlastnická struktura je sice podstatně složitější, ale skutečnost plus mínus odpovídá zmíněných údajům.

Holding CPI se občas nevyhne nadměrné sebechvále. Uvádí například, že je největším poskytovatelem nájemního bydlení v České republice. To pochopitelně není pravda. Například společnost RPG Byty pronajímá 4x více bytů. CPI je tedy v nejlepším případě druhým největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v ČR.
-mot-

Předcházející článek

Na kamenickou Edschu tvrdě dopadly trable německé matky

Následující článek

Prodej plzeňské Škody Power je na spadnutí